flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Щодо стану розгляду кримінальних проваджень (29.03.2021-02.04.2021)

05 квітня 2021, 11:50

Шановні громадяни!

 

Згідно із пунктом 7 Статті 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» голова місцевого суду організовує ведення в суді судової статистики та інформаційно-аналітичного забезпечення суддів з метою підвищення якості судочинства.

Відповідно до цього обов’язку Приморський районний суд міста Одеси продовжує щотижневе оприлюднення інформації відносно стану розгляду справ у суді.

Так, з 29 березня по 02 квітня 2021 року включно в Приморському районному суді м. Одеси було розглянуто 7 справ.

 

Основними причинами відкладення судових засідань залишаються:

- неявка обвинуваченого – 38

- неявка адвоката – 15

- неявка прокурора – 22

- неявка потерпілого –16

- неявка свідка - 5

- неявка перекладача – 1

- неявка усіх сторін по справі – 20

- клопотання адвоката – 36

- клопотання прокурора – 18

Як вже було зазначено в наших попередніх публікаціях, присвячених даному питанню, безперервність судового розгляду передбачена законом для забезпечення вимоги розгляду справи протягом розумного строку (ст.ст. 28, 318 КПК). З метою виконання цього завдання і забезпечення належної ефективності правосуддя законом передбачено розгляд судом справ безперервно, крім часу, призначеного для відпочинку. Перелік випадків, коли судове засідання може бути відкладене і це не буде вважатись порушенням принципу безперервності (див. ч. 2 ст. 322 КПК), є вичерпним.

Неприбуття сторони або інших учасників провадження може бути пов'язане з обставинами, що не залежать від їх волі, однак у будь-якому випадку причини неприбуття повинні бути судом з'ясовані, оскільки вони можуть бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження (наприклад, приводу, накладення грошового стягнення тощо), а відтак, і настання юридичної відповідальності винних осіб.

Таким чином, ефективність розгляду справ залежить від способу здійснення слідчим, прокурором і судом своїх повноважень, у тому числі щодо організації та надання забезпечення доказів у судовому засіданні.

Слідкуйте за новинами на нашому сайті - https://pm.od.court.gov.ua/sud1522/, а також на офіційній сторінці в мережі Facebook - https://www.facebook.com/primorskysud/