flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

 Історична довідка про  Приморський районний суд м. Одеси            

Приморський районний суд міста Одеси як за штатом та і за територією є одним з найбільших судів України. Згідно архівних даних, які збереглись на сьогоднішній день, історія Приморського районного суду міста Одеси починається з липня 1944 року, коли в місті Одеса діяли Сталінський, Ворошиловський та Качагановський народні суди. У 1957 на заміну народного Качагановського суду було утворено суд Приморського району міста Одеси, а у 1958 замість ліквідованого Ворошиловського народного суду  з’явився суд Центрального району міста Одеса. Ще через  два роки, у 1961 р. був створений Жовтневий суд м. Одеси на базі ліквідованого народного суду Сталінського району м. Одеси.

Усі три суди утворювалися на засадах виборності суддів і народних засідателів. Народні судді обиралися громадянами на основі загального, рівного і прямого виборчого права таємним голосуванням на п’ять років. Народні засідателі обиралися на зборах громадян  за місцем їх роботи або проживання відкритим голосуванням терміном на два з половиною роки. Зазначалося, що народні судді обиралися на зборах громадян за місцем їх роботи або проживання відкритим голосуванням терміном на два з половиною роки. Зазначалося, що судді й народні засідателі є відповідальними перед виборцями або органами, що їх обрали, звітують перед ними й можуть бути відкликані з посад.

Приморський район м. Одеси є класичним центром міста з широким, різнобічним та унікальним спектром об’єктів. Площа Приморського району м. Одеси складає 24,2 км2, населення району 259 тис. осіб.

В Приморському районі м. Одеси зосереджені майже всі місцеві органи влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи м. Одеси та Одеської області, які за територію відносяться до Приморського районного суду м. Одеси, роблячи його центральним судом регіону.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про судоустрій України» від 05 червня 1981 року народні районні суди Приморського, Центрального та Жовтневого були перейменовані на загальні місцеві суд Приморського, Центрального та Жовтневого району відповідно.

Указом Президента України № 41/2003 від 25 січня 2003 року «Про внесення змін до Мережі та кількісного складу суддів місцевих судів», утворено Приморський районний суд міста Одеси у складі 29 суддів на заміну ліквідованих  Жовтневого, Центрального та Приморського судів міста Одеси.

Оскільки даний указ набрав чинності 07 лютого 2003 року, цю дату можна вважати початком роботи Приморського районного суду міста Одеси.

Приморський районний суд міста Одеси, у Вікіпедія