flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРЕС-РЕЛІЗ щодо ухвалення судом вироку у резонансній справі

26 квітня 2021, 16:51

05 квітня 2021 року Приморським районним судом ухвалено обвинувальний вирок відносно особи Л., яка 16 березня 2016 року, будучи у стані алкогольного сп’яніння, керуючи технічно справним автомобілем «Lexus GS 300», рухаючись із суттєвим перевищенням встановленої швидкості –  приблизно 104 км/год по вул. Рішельєвській у м.Одесі, не помітила увімкнутий червоний сигнал світлофору, який забороняв в’їзд на перехрестя з вул. Велика Арнаутська. Водій не вжила заходів до зупинки керованого нею транспортного засобу, внаслідок чого допустила зіткнення з іншим автомобілем, порушивши вимоги п. п. 2.3 (б), 2.9 (а), 8.7.3(е), 8.10, 12.4 Правил дорожнього руху України.

Внаслідок зіткнення транспортних засобів потерпілий водій транспортного засобу «Renault Logan» отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості, а пасажир – тяжкі тілесні ушкодження.

Вказану особу визнано винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, та призначено їй покарання у виді позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на такий самий термін. За вироком суду до особи застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та взято її під варту у залі суду.

На підставі ч. 5 ст. 72 КК України (в ред. - Закону № 838-VIII) в строк відбуття покарання зараховано строк утримання в період з 05.04.2021 року до набрання вироком законної сили із розрахунку один день попереднього ув'язнення два дні позбавлення волі.

Цивільний позов потерпілого про відшкодування завданої злочином моральної шкоди судом задоволено частково.

Призначаючи обвинуваченій покарання, суд врахував щире каяття, вчинення злочину вперше та часткове добровільне відшкодування завданої шкоди (ст. 66 КК України ). Вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння враховує обставиною, що обтяжує покарання (відповідно до ст. 67 КК України).

Вирок може бути оскаржений сторонами судового провадження з підстав, передбачених ст. 394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його оголошення, а для особи, яка утримується під вартою - протягом тридцяти днів з моменту отримання копії такого рішення.

Повний текст судового рішення відправлено до Єдиного реєстру судових рішень (справа №522/10309/16-к, провадження № 1-кп/522/1157/21).

 

Прес-служба

Приморського районного суду міста Одеси