flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Спростування неправдивої інформації викладеної ЗМІ

03 жовтня 2018, 11:18

До уваги громадськості та представників ЗМІ!

Прес-служба Приморського районного суду м. Одеси повідомляє про те, що деякими засобами масової інформації була розповсюджена неправдива інформація під заголовком: (дослівно) «Судья Приморского районного суда попалась на взятке почти в миллион гривен» зміст якої не відповідає дійсності та може мати наслідком формування у свідомості громадян негативної думки про діяльність суддів, зазначених у цих статтях, та суду в цілому, що є неприпустимим з огляду на конституційні гарантії незалежності суддів.

Як відомо, на суддю Приморського районного суду м. Одеси був складений протокол за ч.5 с.172 КУпАП (Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків), що в свою чергу не можна назвати хабарем. Даний протокол був направлений до суду, та на даний час ще не був розглянутий.

В своєї діяльності представники засобів масової інформації повинні керуватися, передусім, положеннями Конституції України, суворо дотримуватися норм чинного законодавства та кодексом журналістської етики, який свідчить, що факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення.

Прес-служба  вкотре звертається до представників ЗМІ з вимогою використовувати у підготовці публікацій лише провірені факти, та не поширювати суб’єктивні необґрунтовані факти.  А також уточнювати інформацію або надавати суду можливість уточнювати інформацію, яка не відповідає дійсності.  

За повідомленням прес-служби

Приморського районного суду м. Одеси