flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У ЄСПЛ НАГАДАЛИ, ЩО СУДИ МАЮТЬ БРАТИ ДО УВАГИ АРГУМЕНТИ ОБВИНУВАЧЕНОГО

13 листопада 2018, 13:10

Національні суди не взяли до уваги аргументи обвинуваченого про те, що жоден із доказів не доводив його причетність до злочину, а також стосовно того, що батько жертви, який був головним свідком, можливо, взагалі не був на місці злочину.

Прес-реліз рішення у справі «Ростомашвілі проти Грузії» (заява № 13185/07) оприлюднено на сайті Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Паата Ростомашвілі було визнано винним у вбивстві за обтяжуючих обставин. Його засудження було засноване в значній мірі на свідченнях батька жертви, який стверджував, що він був свідком вбивства.

Ростомашвілі подав апеляцію стверджуючи, що докази судово-медичної експертизи, які б пов’язували його зі злочином, були відсутні. Він також оскаржив свідчення батька жертви вказавши на протиріччя між його твердженнями  та твердженнями двох інших осіб, які повідомили, що вони самі сказали батькові про вбивство, а також на те, що батько жертви, можливо, не був на місці злочину.

Втім, верховний суд підтвердив вирок суду першої інстанції, який, на думку вищої інстанції, в повному обсязі і об’єктивно оцінив фактичні обставини. При цьому жодне з тверджень засудженого розглянуте не було.

Посилаючись на ч. 1 ст. 6 (право на справедливий суд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Ростомашвілі поскаржився до ЄСПЛ, стверджуючи, що національні суди не надали достатніх підстав для їх рішення про визнання його винним.

Суд у Страсбурзі встановив порушення Конвенції та призначив справедливу сатисфакцію у розмірі 3600 євро як моральну шкоду.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Ростомашвілі проти Грузії» (заява № 13185/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

 

Джерело: ЄСПЛ.Український аспект