Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Узагальнення практики розгляду запитів, пов'язаних із застосуванням положень Закону України
"Про доступ до публічної інформації"
за І – ІІІ квартали 2013 року.
Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана, або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених законом України «Про доступ до публічної інформації»
Дотримання встановленого порядку надання публічної інформації (опрацювання, систематизація, аналіз та контроль щодо задоволення запиту) про діяльність Приморського районного суду міста Одеси організовують і забезпечують працівники апарату суду.
На виконання пункту 10 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Приморському районному суді м. Одеси проводиться аналіз роботи із запитами на інформацію.
В результаті вивчення стану розгляду запитів на отримання публічної інформації в Приморському районному суді м. Одеси за І-ІІІ квартали 2013 року, надійшло 78 запитів на отримання публічної інформації від громадян із них: 74 запитів задоволено та надано відповідь, 4 розглянуто та відмовлено в наданні відповіді.
Також протягом робочого дня працівниками розглядаються та надаються відповіді на усні запити громадян, загальна кількість яких складає – 5 690.
Враховуючи, що Закон України "Про доступ до публічної інформації" не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, судом з'ясовувалось, чи не є запит про інформацію за своєю суттю зверненням громадянина, визначення якого містить Закон України "Про звернення громадян".
Згідно приписів статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації, надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запит на інформацію має містити: ім'я запитувача, поштову адресу або електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назва, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Письмові запити про надання публічної інформації щодо використання бюджетних коштів та запити, що надсилаються електронною поштою або факсом, складаються у довільній формі, але обов'язково мають містити:
1) П.І.Б. (найменування для юридичної особи) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Відсутність у запиті або наявність у неповному обсязі інформації про
запитувача, відповідно до ч. І ст. 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації" є підставою для відмови в наданні інформації, про що запитувачу письмово повідомляється у встановлений зазначеним законом термін. Повідомлення на запит, надісланий електронною поштою, надсилається запитувачу на вказану електронну адресу.
На всі запити вчасно було надано відповіді та роз’яснення. Відповіді на вказані запити були надані в письмовій формі та направлені запитувачам електронною поштою, а в деяких випадках – поштою.
Найбільшу кількість запитів, поданих в порядку Закону України "Про доступ до публічної інформації", становлять звернення з питань отримання інформації щодо стану розгляду справ, набрання судовими рішеннями законної сили, наявності в провадженні суду справ за участю певних осіб, отримання копій судових рішень.
21.10.2013р. Бобуйок О.А.